Snadnější život bez střevních problémů

Pojem střevní problémy je souhrnným pojmenováním trávicích obtíží a jiných onemocnění střev, které nám velmi dokáží znepříjemnit život, bez ohledu na to, o jaký druh problému střev jde. Střevní problémy si nevybírají: je jedno, zda jde o mladého nebo starého člověka, muže či ženu – proti střevním potížím existuje jedna jediná zbraň, kterou můžeme proti nim účinně bojovat, a tou je zdravá strava.

Střevní problémy se v současnosti týkají stále většího počtu lidí. Mnohé příčiny této tendence je třeba hledat v našem životním stylu, protože se stravujeme rychle, povrchně a bez náležité pozornosti, zvýšil se poměr bezcenných jídel v našem jídelníčku. Tímto způsobem se nám do organismu dostává velké množství toxických látek. Přitom se málo pohybujeme, příliš se znervózňujeme, vedeme sedavý způsob života a žijeme pod obrovským tlakem a neustálým stresem.

Bohužel, stres a každodenní shon jsou faktory, které nedokážeme z našeho života úplně odstranit. Nicméně při troše pozornosti můžeme vzniku střevních problémů předejít, a sice když snížíme množství toxických látek, které se konzumací potravin dostávají do organismu, a pravidelným pohybem budeme podporovat samočisticí procesy střev.

Nejčastější střevní problémy

Důvody vzniku nejčastěji se vyskytujících střevních problémů, jakými jsou IBS (syndrom dráždivého tračníku), Crohnova nemoc a Divertikulóza, nejsou do dnešního dne známy. Názory zákazníků a mnohé zkušenosti přesto potvrzují inverzní korelaci mezi zdravou stravou a obtížemi střev, dále s pravidelnou očistou střeva a střevními problémy.

Také z toho je vidět, že většině střevních problémů se dá předejít a lze je i snadno léčit: při uvědomělém stravování a zdravém způsobu života. Když už ale nastaly problémy a vidíme na sobě známky některého onemocnění střeva, jakým je např. syndrom dráždivého tračníku, boj s tímto nepříjemným onemocněním dokážeme skvěle zvládnout s Programem Clean Inside a pomocí zdravé stravy.

IBS není žádné vzácné onemocnění střev, postihuje pětinu dospělé populace. Přesný důvod jeho vzniku ještě není odhalen, s velkou pravděpodobností jde o funkční poruchu tlustého střeva. Nemoc se dá rozpoznat na základě příznaků. Podezřelými signály jsou permanentní zácpa nebo průjem, nebo jejich střídání, nevolnost během jídla nebo bezprostředně po jídle.

Crohnova choroba je chronický zánět střevního traktu. Původ jejího vzniku také není objasněn, ale – podobně jako v případě již výše zmíněného syndromu dráždivého tračníku – při jejím vzniku hrají důležitou roli nezdravé stravovací návyky, sedavý způsob života, zanedbání očisty střeva a nezdravá strava.

Divertikulóza je zánětlivý stav tlustého střeva. Způsobuje zánět a výdutě na stěně tlustého střeva. Nemoc je proto nebezpečnější než ostatní střevní problémy, neboť je delší dobu bez viditelných příznaků a když se už objeví její příznaky, ve většině případů pomůže už jen operace. Ke vzniku divertikulózy kromě genetické predispozice přispívá i strava chudá na vlákniny a zanedbání očisty střeva.

Jak vyplývá z výše uvedeného, střevní problémy se týkají mnoha lidí. Ne vždy se jim dá zabránit, ale důkladnou očistou střeva a zdravou stravou se dají udržet na uzdě. Obecně lze říci, že vzniku střevních problémů lze zabránit, ale v první řadě si musíme zvolit zdravý a uvědomělý životní styl.

Důvody vzniku střevních problémů a jejich komplikace

Střevní problémy mohou kromě nedostatků ve stravování vyvolat: dědičné sklony, vedlejší účinky léků, nebo nějaké vnější vlivy (znečištění, otrava atd..). Obecně lze tedy říci, že střevní problémy jsou ve většině případů onemocnění, které vznikají vlivem civilizačních faktorů a kvůli špatné životosprávě, avšak v mnoha případech by se jim dalo předejít a dokonce v raném stádiu by byly snadno léčitelné změnou životního stylu.

V dnešní době se o zdravé stravě hodně mluví, přesto si dostatečně neuvědomujeme její celkový vliv při vzniku střevních problémů. Strava chudá na vlákniny, nedostatečný příjem tekutin, umělé přídatné látky, velké množství výživově velmi nehodnotné stravy a málo pohybu jen zvyšují riziko vzniku těchto onemocnění. Když změníme k lepšímu i jen jeden z vyjmenovaných činitelů, může to přinést výrazné zlepšení našeho stavu. A pokud zcela změníme celý náš životní styl, je to už polovina úspěchu. Jako součást změny životního stylu doporučujeme, abychom pravidelně každý rok alespoň jednou absolvovali očistu střeva a detoxikaci!

Program Clean Inside například pomůže při vyčištění celého střevního traktu. S tímto vynikajícím a účinným programem můžete snadno zvítězit nad nepříjemnými příznaky divertikulózy nebo syndromu dráždivého tračníku, ať již v pozadí střevních potíží stojí ledajaké střevní problémy.

Střevní a zažívací potíže nesmíme zanedbat, neboť v dlouhodobém horizontu mohou způsobit velmi závažné komplikace. Naše střeva vykonávají v organismu dvě hlavní funkce. Společným znakem obou funkcí je, že mají vliv na fungování celého našeho organismu. Jedním úkolem je vstřebávání živin a tím dodání živin do buněk organismu. Druhým úkolem je ochrana organismu vůči škodlivým vetřelcům.

Pokud se naruší účinnost vstřebávání a využití živin, ohrozí se zásobování našich orgánů, svalů a energetických tkání, což nevyhnutelně vede k zhoršeným funkcím tělesných orgánů. Pokud tento stav trvá delší dobu, vzniknou různě chronická onemocnění a poškození orgánů. Záněty, které jsou průvodními příznaky střevních problémů, snižují účinnost trávení a vstřebávání živin, což už i po krátkém čase může vést k onemocněním způsobeným nedostatkem energie. Na základě tohoto se dá říci, že střevní problémy a různé jiné zažívací potíže mají v dlouhodobém horizontu velmi negativní vliv na celý náš organismus.

Když se oslabí imunitní systém našeho organismu, stane se zranitelným vůči patogenům. Narušením rovnováhy střevní flóry ztrácí lidský organismus jednu ze svých nejsilnějších ochranných bašt, proto nedokáže odolávat milionům virem a bakterií, které se nacházejí v našem bezprostředním okolí, a také proto jsme méně odolní vůči infekčním onemocněním.

Pokud byste chtěli číst články související s tímto tématem, klikněte na klíčová slova: Detoxikace | Očista střeva | Paraziti | Únava

Jak předcházet střevním problémům?

Střevní problémy se mohou objevit v kterékoli fázi našeho života, proto je dobré vědět, že ať už jde o syndrom dráždivého tračníku, nebo o divertikulózu většině střevních problémů lze předejít, a pomocí programu Clean Inside se dají i snadno léčit.

Pokud přijmeme fakt, že příčinou většiny střevních problémů je špatná životospráva a nezdravé stravování, tak si musíme uvědomit, že v rámci prevence střevních problémů můžeme i v těchto oblastech mnoho udělat pro zlepšení našeho celkového stavu.

Jednou z nejdůležitějších možností prevence je pravidelná údržba našeho střevního traktu. Velmi důležité je i to, abychom s ohledem na nárůst množství škodlivých a toxických látek věnovali zvýšenou pozornost detoxikaci a očistě střeva. Toto můžeme udělat dvěma způsoby: každodenní podporou detoxikačních procesů v organismu pomocí čistících čajů, zeleniny, vlákniny, nápojů s co největším množstvím vypité čisté vody, jakož i každoročním absolvováním důkladnější očistné kúry.

Program Clean Inside odstraní ze střev nejen toxické látky a parazity, ale během kúry nahradí do organismu i chybějící vlákniny, minerální látky a vitamíny.

Když budeme pravidelně cvičit, nejen že se celkově budeme cítit lépe, ale ožije i náš krevní a lymfatický oběh, zlepší se zásobování organismu kyslíkem a také se výrazně zlepší pohyb našich střev.

Onemocněním na střevní problémy se dá v plné míře předejít, čímž si zajistíme vyrovnanější a zdravější život.